Medya Planlama

medya planlama ajansı ve danışmanlığı

 

Türkiye’nin en prestijli yayıncılarıyla buluşmak ve tüm internet kullanıcılarına markanızı duyurmak ister misiniz?

Markanızı geniş premium network’ü ile, alanının en iyisi yayıncılara ulaştırıyor! Medya Planlama, internet(online) dünyanın artık bizimle bir olmasıyla birlikte ön plana çıkan bir pazarlama kavramıdır. Outdoor, TV, Basılı Gazete gibi pazarlama araçlarının arasından sıyrılarak daha fazla kitleye ulaşma imkanını kanıtlamış bir araçtır.

Markanızın sesini duyuracak standart banner’larınız, planladığımız reklam ağında analiz ettiğimiz kategorilerdeki sitelerde, yoğun bir şekilde yayınlansın.

1) MARKA BİLİNİRLİĞİ:
Markanızı duymayan kalmasın!

Doğru hedef kitlenizi,
Doğru yayınlanma tipini,
Yayınlanma tarihleri ve zamanları,

2) REKLAM ÇEŞİTLERİ:

Reklam performansınızı en üst seviyeye çıkarmak için doğru reklam modelini belirliyoruz.
Standart Banner
Rich Media
Advertorial
Page Skin
NATIVE

3) Müşteriden Bilgi Alma:

Ne kadarlık bir bütçeniz var?
Ne kadar sürede bu bütçeyi harcamayı planlıyorsunuz?
Beklentiniz bilinirlik mi? satış mı?
Belirlediğiniz bir hedef kitle var mı?
Plan için ne kadar süremiz var?

Yukarıdaki sorularımız dışında ekip ile görüştükten sonra sorulabilecek diğer soruları da soruyoruz ve müşteri adayımız için online dünyada var olması için bir plan çıkartıyoruz. Bu planı çıkartırken kullandığımız Toolların dışında var olan geçmiş tecrübelerimizi katarak en iyi olacak şekilde tahmini plan çıkartıyoruz.

4) MEDYA PLANLAMA STRATEJİSİ:

Kampanyada ağırlık vereceğimiz coğrafi bölgelerin seçimini belirliyoruz.Hedef kitlenizin nerede yaşadığını tespit ettik, sıra geldi ne zaman ulaşacağımıza. Bu aşamada hedef tüketicilerin ürünü ve hizmeti alma eğilimi içinde oldukları zamanlarda reklam yapılmasını sağlıyoruz.

Rakiplerinizin rekabetsel avantaj ve dezavantajları, güçlü ve zayıf yönleri, bizi tehdit edebilecek yönleri ile fırsat yaratabilecek noktalarını mercek altına alıyoruz.

Reklamını yapacağımız ürün ve hizmet ile rakiplerinizin ürün ve hizmetlerini karşılaştırıyoruz, bölgelere göre satış rakamlarını ve medya harcamalarını araştırıyoruz.

5) RAPORLAMA VE ANALİZ:

Kampanya sonrasında elde ettiğimiz değerlendirmeleri marka hedefleriyle birleştirip, rakamsal GRP, reach ve frekans tabloları yanında sayısal verileri de değerlendirilerek, markamızın sonraki kampanyalar için veri oluşturacak iletişim kütüphanesini elde ediyoruz.