İşletmelerin TikTok’a Girmeleri İçin 5 Neden

Snapchat, Instagram ve Twitter’ınkine benzer özellikler içeriyor ve insanları içeri çekmek ve daha fazlası için kaydırmaya devam etmek için birbirine bağlayan TikTok, gittikçe daha fazla büyüyor ve markalar Tiktok’ta bulunan kitleleri görmezden gelmemeli artık.

1-  Yaş Kitlesi

TikTok hala Musical.ly iken daha çok gençlerin platformu olarak ön plana çıkarken MarketingCharts’a göre, Mayıs 2019’da 18-24 yaşları arasındaki 8 yetişkinden 1’inden fazlası platformu benimsemişti. Bugün, uygulamanın 1,5 milyardan fazla kullanıcısı var ve platformda diş hekimleri, polisler, öğretmenler, ebeveynler ve hatta babane/dede bulabilirsiniz.

TikTok videosunda “mesaj” görünümlü simgesine tıklarsanız, videoya kimlerin yorum yaptığını görebilirsiniz. Buradan yorum yapan kişilerin profillerine bakarak hedef kitlenize uygun mu şeklinde ön araştırma yapabilirsiniz.

2- Kullanıcılar Pasif Değil

TikTok uygulamasını açmadan önce, kullanıcılar zaten sürükleyici bir deneyim taahhüt ediyorlar.  Video, tüm dikkatinizi çeken tek içerik türüdür. Sadece ekrana bakmakla kalmamalı, aynı zamanda sesin de açık olması gerekir, çünkü ses içerikte bu kadar önemli bir rol oynar. Bir kullanıcı uygulamayı açtığında, dikkatini izleyecekleri videolara ayırıyor.

3- Dikkat Yakalamak Kolay

TikTok’un belki de en değerli özelliği içeriğin sunumudur. İçerik tam ekran biçiminde sunulur, yani başka dikkat dağıtıcı unsurlar yoktur ve “kısmi” gösterim yoktur. TikTok ile kullanıcının en az bir anlığına tam dikkatini çekmiş olursunuz. Tek yapmanız gereken onları izlemeye nasıl devam edeceğinizi bulmak.

İnsanların dudak senkronize videoları, dans videoları, atlama kesintileri, filtreler, düzenleme ve “hikayeler” görmeye alışkınlar. İlk iki saniyede bunlardan birini sunmuyorsanız muhtemelen istediğiniz verimi alamayabilirsiniz.

4 – Büyük Markalar Kullanıyor

Will Smith , Walmart , Chipotle , NBA , tonlarca hayvanat bahçesi ve diğer birçok işletme zaten TikTok kullanıyor.  Temel olarak, gençleri hedefleyen markalar platformdan yararlanmaya başlıyor. Daha önceki maddede söylediğimiz gibi 8 yetişkinden 1’inden fazlasının platformda. Kısa bir süre içerisinde Guess , Sephora ve HP gibi markaların Tiktok’ta aktif olmaya başladıkları görülüyor.

5 – Eğlence Var Burada

Tik Tok herkes için olmayacak. Tıpkı Twitter’ın herkes için olmadığı gibi. Ancak çoğu markanın platforma ekleyebilecekleri bir şey var . Gerçek şu ki tüketiciler markalarla bağlantı kurmanın yollarını arıyorlar. Çoğu pazarlamacı, bağlantı kurmanın en iyi yolunun özgünlük ve alaka düzeyidir. Platform, insanları rahatlık alanlarından çıkarır ve aynı zamanda yaratıcı olduklarında yeteneklerini göstermelerini sağlar.

Pazarlamacıların% 89’u 2020 için sosyal medya pazarlama planlarına Facebook eklerken, 2019 Sprout Sosyal Endeksine göre sadece % 4’ü TikTok’u ekliyor.  Burada büyük fırsatlar sizin için olabilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir